Brama garażowa segmentowa – zalety i wady

Najczęstszym wyborem klientów są bramy segmentowe. Posiadają one wiele pozytywnych cech, które wpływają na ich wybór. Przede wszystkim używanie bram tego rodzaju wiąże się ze swobodą i wygodą. Czym jeszcze mogą zachwycić? A czym mogą wpłynąć na swoją niekorzyść?

Czym wyróżnia się brama segmentowa?

Brama garażowa segmentowa to najpopularniejsza brama wśród wszystkich rodzajów. Jedną z jej największych zalet jest to, że przy otwieraniu nie wysuwa się przed garaż. Dzięki temu podjazd nie musi być aż tak duży, jak w przypadku innych bram.

Segmentowana brama garażowa montowana jest od wewnątrz, przez co kształt, jak i wymiary nadproża nie są żadnym ograniczeniem. Montaż nie powinien sprawić problemu nawet w przypadku gdy nad wjazdem do garażu znajduje się nadproże łukowe.

Brama garażowa segmentowa jest idealnym wyborem, wówczas gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca. Wrota bowiem otwierają się pionowo i pozostają pod stopem. Dzięki takiej konstrukcji mamy gwarancję zachowania większej przestrzeni zarówno w garażu, jak i przed nim.

Dużym plusem bram tego rodzaju jest to, iż posiadają elastyczne uszczelnienie, które przez swoją trwałość jest odporne na różne działania zewnętrzne. Niektóre elementy bram są ocieplane, dzięki czemu zapewniają izolacyjność, a wówczas gdy garaż stanowi część domu, jest to ogromna zaleta.

Oczywiście brama garażowa segmentowa hormann jest gwarancją bezpieczeństwa. W tym przypadku nie będzie również problemem to, jeżeli chcielibyśmy, aby nasza brama była ocieplana. Brama garażowa segmentowa pozwala oszczędzić pieniądze, a także energie dzięki swojej izolacyjności.

Wady bram garażowych segmentowych

Wydawać by się mogło, że bramy segmentowe nie posiadają żadnych negatywnych cech. Jedną z ich wad mogłaby być cena, która jest wyższa niż w przypadku bramy uchylnej. Jednak po doliczeniu kwoty montażu oraz dodaniu ceny napędu różnica między tymi dwoma rodzajami nie jest aż taka znaczna.

Przez specyfikę bramy koniecznością jest pozostawienie miejsca pod sufitem lub na ścianie. Przestrzeń konieczna jest na zamontowanie prowadnic. Prowadnice to miejsca, po których poruszają się segmenty bramy. Wspomniane prowadnice zabezpieczają garaż przed włamaniem dlatego właśnie miejsce na nie, jest tak istotne.

Problemem może być również, jeżeli chcemy, aby brama była nieocieplana. Brama garażowa segmentowa zapewnia ocieplenie, dlatego też jej cena jest wyższa. Decydując się na ten rodzaj, wówczas gdy nie będzie nam zależało na izolacyjności cieplnej, trzeba będzie zapłacić więcej mimo braku potrzeby tej funkcji. Może być to dla wielu osób minus, jednak cena bramy jest adekwatna do jej możliwości i zastosowań.

Ten rodzaj bramy zdecydowanie posiada więcej zalet niż wad, właśnie dlatego klienci często się na nią decydują. Wybór bramy jest bardzo ważny, gdyż jest ona uzupełnieniem wystroju naszego domu i istotne jest, aby współgrała z całością. Jednak brama to nie tylko kwestia estetyczna. Jej rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Musi również chronić przedmioty przechowywane w garażu. Warto przed dokonaniem wyboru przeanalizować wady i zalety każdego rodzaju bram.