Dawne rozwiązania w odwrocie – nowoczesne bramy przemysłowe

W nowo wybudowanym obiekcie przemysłowym otwory na bramy wjazdowe to dość częsty element. Dzisiejszy stan wiedzy i zaawansowania technologii pozwala na zastosowanie najnowocześniejszych osiągnięć technicznych i wytworów przemysłu.

Bramy segmentowe przemysłowe prezentują się okazale w nowym budynku i spełniają niezwykle ważne zadanie. Mienie warte częstokroć miliony w dowolnej walucie powinno być dobrze zabezpieczone. Jednym z warunków rozliczeń finansowych z ubezpieczycielem jest posiadanie solidnego zamknięcia spełniającego najważniejsze standardy wymienione w załącznikach do polis.

Bramy segmentowe w obiektach przemysłowych pełnią rozmaite zadania. Można je stosować w śluzach dostawczych. Tam, gdzie podjeżdżają do rozładunku wyładowane po brzegi towarem ciężarówki. Ciężarówki, których kierowcy bigli w swej sztuce mają dzięki śluzom i bramom z elementów ułatwione zadanie.

Bramy segmentowe wykonane są w wielu wersjach. Podział ze względu na charakterystykę termiczną dzieli się na izolowane i nieizolowane. Ze względu na zastosowany materiał, można wymienić kilka tworzyw, z których produkowane są konstrukcje bram. Jest to stal, aluminium, drewno, plastik