Jak łatwo i niedrogo zmienić wnętrze?

Marzenie o pięknie urządzonym wnętrzu spędzają sen z powiek nawet osobom orientującym się w najnowszych trendach wnętrzarskich. Stylowe wnętrze zwykle kojarzy się ze sporym wydatkiem, a nie zawsze konieczny jest duży nakład finansowy, aby pomieszczenie wyglądało niebanalnie. Takie wnętrze ma zachwycać, zaskakiwać, a co najważniejsze – musi być spójne i przejrzyste. Koszt zakupu nowoczesnych mebli jest na tyle duży, że nie każdego na to stać. Z pomocą przychodzą bardzo proste rozwiązania, wpisujące się w trend eko i less waste. Wykorzystane rzeczy, którym nadajemy drugie życie, czasem z całkiem nowym przeznaczeniem. Takim uniwersalnym materiałem, który możemy ponownie wykorzystać do aranżacji wnętrz, jest bez wątpienia paleta lub europaleta.

Jak uzyskać efekt nowoczesności i stylu?

Nowoczesne wnętrze to przede wszystkim praktyczne pomieszczenie, w którym brak zbędnych elementów wystroju. Meble o prostych formach mają stonowane kolory i nawiązują stylistycznie do reszty aranżacji. Ten minimalizm jest widoczny już na pierwszy rzut oka i zachwyca swoją lekkością i prostotą. Nic tu nie jest przesadzone, a wszystko tworzy logiczną całość. Niewątpliwie, bazą jest w tym przypadku klasyka ze swoją dbałością o najmniejszy szczegół, dzięki czemu design staje się bardzo konsekwentny. Nowoczesność to także zabawa różnymi formami i kształtami, gwarantująca efekt nietuzinkowego wystroju.

Styl nowoczesny wpisuje się też w naturalny sposób w nurt ekologiczny we współczesnym designie, któremu przyświeca potrzeba wykorzystywania rzeczy, które wyszły z codziennego użytku. Świetnie sprawdzają się tu wnętrza loftowe, zwane też przemysłowymi, w których wiele mebli i dekoracji to rzeczy pierwotnie o całkiem innym przeznaczeniu. Wykorzystanie starych rzeczy do nowych celów staje się nie tylko trendy, ale ma też bardzo praktyczne znaczenie nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego portfela.

Meble z palet zgodnie z ideą less waste

Meble z palet i europalet, a także bardzo oryginalne dekoracje z ich wykorzystaniem bez problemu wpisują się w styl nowoczesny i jego proekologiczne rozwiązania. To bardzo odważne rozwiązania, tym bardziej w minimalistycznych pomieszczeniach. Siłą rzeczy, we wnętrzu takim wyroby z palet stają się centrum uwagi i faktycznie skupiają na sobie spojrzenia. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie zaprojektowanie mebla, aby nawiązywał swoją prostotą do nowoczesnego designu. Pomysłów na ich wykorzystanie może być tyle, na ile pozwoli nasza wyobraźnia i kreatywność. Możesz zdecydować się na długi i stylowy stół z palet do jadalni, wystarczy że dokupisz do niego nogi o niebanalnym wyglądzie w sklepie meblowym, na różnych aukcjach lub po prostu na targu staroci. Jeśli masz inny pomysł na elementy wykończeniowe palet, możesz zamówić je u stolarza, który wykona je na indywidualne zamówienie.

Pomysły na wykorzystanie palet

Palety przemysłowe mogą mieć różne zastosowanie, w zależności od ich rodzaju i parametrów. Najtrwalsze palety mają ustandaryzowane wymiary, a symbol EPAL gwarantuje ich trwałość i nośność. Są one wykonane z impregnowanego drzewa, najczęściej iglastego, i mają wzmocnioną konstrukcję. To doskonały gotowy materiał do produkcji mebli siedziskowych, a także tarasów i systemów do przechowywania. Palety o mniejszej nośności z kolei można wykorzystać do elementów dekoracyjnych, takich jak panele ścienne, czy panele łóżka. To bardzo wdzięczny do pracy materiał, a przy tym łatwo dostępny i niedrogi, a odpowiednio zaimpregnowany może służyć długie lata w niezmienionym stanie.