Systemy bezpieczeństwa do domu – jaki wybrać?

Alarm w domu daje poczucie bezpieczeństwa. Dobre zabezpieczenie potrafi odstraszy włamywacza. O takim zabezpieczeniu warto pomyśleć już przy budowie domu. Nieproszeni goście na pewno nie będą nawet próbować wejść.

Warto zakładać alarm w domu?

Większość złodziei próbuje takich działań na uboczu, czyli tam gdzie nie ma osiedli by byli zauważalni. Warto to wziąć pod uwagę i wyposażyć się w alarm. Alarm w domu jednorodzinnym jest zdecydowanie potrzebny, ponieważ jest bardziej narażony na złodziei.

Jakie są systemy alarmowe?

  1. Czujnik ruchu instalowany do ściany i działa pod wpływem wykrycia ruchu w danym miejscu.
  2. Sygnalizator dostępne są zewnętrzne jak i wewnętrzne. Generowane dźwiękiem, który wykrywa zagrożenie.
  3. Dialer działa na zasadzie powiadamiania o zdarzeniu alarmowo.
  4. Centrala alarmowa to system alarmowy. Możliwość obsługi przez smartfon informuje o usterkach systemu.

Jak działa alarm?

Alarmów jest ogrom i różnego rodzaju zabezpieczeń, które mają chronić nasz dom przed intruzami. Niezależnie jaki wybierzemy to on ma chronić nasz dom i informować o zagrożeniu poprzez wydawanie dźwięku alarmującego. Widząc artykuł o alarmach na blogu www.robocizna.pl to widzimy, że alarmów jest bardzo dużo poprzez sygnalizator po czujnik ruchu. Czujnik na podczerwień, ultradźwięk, wibracja. Alarm uruchamiany jest gdy w domu pojawia się złodziej. My jako wychodzący ostatni z domu powinniśmy uruchomić alarm za pomocą wpisując PIN na panelu zamontowanym przy wyjściu. W określonych sekundach powinniśmy wyjść z domu, tak by alarm nie zdążył się włączyć.

Jak wybrać odpowiedni alarm do naszego domu?

Są dostępne zwykłe alarmy bezprzewodowe lub z monitoringiem. Na pewno wybór alarmu zależy od ceny i jaki stopień zabezpieczenia domu gwarantuje. Nowoczesne stosowanie alarmów pozwala zarządzać oświetleniem, ogrzewaniem poprzez aplikację. Taki system poinformuje o złodziejach ale również służy jako czujnik wykrywania gazu czy dymu.

A jaki wybrać – przewodowy czy bezprzewodowy?

-Bezprzewodowy alarm do domu zasilany jest akumulatorowo lub na baterię, na których pracuje przez rok.
-Przewodowy jest infrastrukturą zamkniętą, tak że nikt obcy nie będzie miał dostępu. Idealnie się sprawdzi na etapie budowy domu.