Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad życia w Lublinie stare okna drewniane zostały w dużej mierze zastąpione ich plastikowymi odpowiednikami. Wielki szał zmiany okien już się jednak skończył. Po nim przyszedł czas spojrzenia racjonalnie i ujrzenia, że plastik nie jest jednak w stanie zastąpić dobrego drewna. Dlaczego tak jest? Co sprawia, że drewniane okna są tak dobrą opcją? Warto się temu przyjrzeć.

Co wyróżnia okna drewniane?

Kiedy mówi się o oknach drewnianych, wielu mieszkańców Lublina i innych polskich miast, sięga od razu pamięcią do słabo wykonanych okien lat 70. i 80. Jak się okazuje, dzisiejsze drewniane okiennice są czymś całkowicie odmiennym. Wygrywają z plastikowymi opcjami praktycznie w każdym aspekcie. Co wyróżnia je w sposób szczególny?

  • Estetyka – drewno posiada klasyczny, elegancki wydźwięk, który jednocześnie łączy się z domowym ciepłem. Co ważne, świetnie komponuje się z większością stylów aranżacyjnych.
  • Trwałość – odpowiednio zaimpregnowane i zadbane okna są w stanie wytrzymać w dobrym stanie nawet pół wieku.
  • Funkcjonalność – drewno może być dostosowane do potrzeb użytkownika. Może podwyższać izolację akustyczną i zadbać o mniejsze nasłonecznienie mieszkania. Ważne jest to, że można do nich implementować różne grubości i typy szyb.
  • Różnorodność – okna drewniane można przemalowywać, zdobić, lakierować, a nawet i rzeźbić, aby dodać im własnego, indywidualnego wydźwięku.

Jak widać, okna z drewna mają wiele zalet. Jak jednak wybrać odpowiednie? Warto spojrzeć na rodzaje używanego drewna.

Jaki rodzaj drewna wybrać?

Na rynku można spotkać się z różnymi opcjami. Warto opisać dwa z nich, które występują najczęściej. O jakich mowa?

  • Okna z sosny – posiada wyjątkową wytrzymałość na czynniki biologiczne i atmosferyczne. Jednocześnie świetnie izoluje termicznie, a jej dostępność wpływa na stosunkowo niską cenę.
  • Okna z dębu – to bardzo solidna opcja, której wytrzymałości trudno dorównać. Jest to też opcja droższa, jednak jej estetyczna dostojność jest tego warta.

W tym wszystkim nie można też zapomnieć o innym czynniku, czyli wyborze renomowanej firmy, która doskonale wie, jak stworzyć funkcjonalne okna.

Jakie okno wybrać?

Przede wszystkim trzeba stawiać na sprawdzone marki, które można znaleźć na stronie https://www.oknanaleczowska.pl/. Występują one w trzech opcjach:

  • Classic – która powstała z myślą o tradycyjnej architekturze z dodatkami nowoczesności,
  • Softline – przeznaczona dla budynków tradycyjnych,
  • Modern – która świetnie sprawdzi się z modernistycznymi aranżacjami domu.

Wybór okien w firmie Okna Nałęczowska to gwarancja długiej żywotności, odporności na warunki atmosferyczne i wysokiego poziomu estetyki.