Jak wybrać lampę podłogową do mieszkania?

Lampa podłogowa to niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania. Nie tylko nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru, ale również spełniają ważne funkcje. Idealnie sprawdzają się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach. Czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie są zalety lamp stojących?

Jak wyjaśniają doradcy ze sklepu Centrum Światła, w lampy stojące opłaca się inwestować z paru ważnych powodów. Z racji na to, że są mobilne, nie ma problemu z ich przestawianiem. Są proste w montażu i nieodzowne w tych wszystkich miejscach w mieszkaniu, które wymagają doświetlenia. Pozwalają też wydzielić w pomieszczeniach poszczególne strefy, np. wypoczynkową czy kącik czytelniczy. Koszt eksploatacji lamp podłogowych nie jest wysoki. Poza tym rynkowy wybór w tym zakresie jest obecnie na tyle duży i różnorodny, że każdy znajdzie model odpowiadający swoim preferencjom. Warto m.in. zwrócić uwagę na oświetlenie marki Argon, które wyróżnia się niezwykle efektowym wyglądem.

Jak dobrać lampę podłogową do konkretnego pomieszczenia?

Kupując lampę podłogową, należy mieć na względzie pomieszczenie, w którym zostanie ona ustawiona. Przykładowo w salonie najlepszym rozwiązaniem jest egzemplarz pozwalający  dobrze oświetlić sofę, stolik kawowy czy fotel, natomiast do sypialni powinna trafić lampa, która pomoże wykreować atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. Z kolei do łazienki trzeba wybrać taką lampę podłogową, którą da się bez problemu ustawić w bardzo bliskim sąsiedztwie lustra.

Co mieć na uwadze przy zakupie lampy podłogowej?

Przy wyborze lampy podłogowej trzeba uwzględnić jeszcze kilka innych czynników. Stylistycznie musi ona pasować do danego pomieszczenia. Powinna być ponadto wykonana z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu będzie można z niej korzystać przez długi czas. Istotnym parametrem lampy jest także jej wysokość. Najbardziej opłaca się kupować modele sprawdzonych marek, które słyną z dobrej jakości wyrobów, niemniej cena nie powinna raczej odrywać tutaj głównej roli.