Wykonywanie codziennych obowiązków na wielu stanowiskach pracy wymaga solidnej ochrony gałek ocznych przed uszkodzeniami mechanicznymi. Według przepisów BHP okulary ochronne zalecane są zatrudnionym w wielu gałęziach przemysłu. Znajduje się wśród nich między innymi spawalnictwo, hutnictwo czy budownictwo. Zabezpieczenia oczu wymaga także obsługa lasera oraz praca z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Okulary ochronne mogą się również przydać poza miejscem pracy, na przykład w czasie samodzielnie wykonywanego remontu mieszkania.
Korekcyjne okulary ochronne kontra modele nakładkowe
Charakterystyczną cechę okularów ochronnych stanowią odpowiednio wyprofilowane szybki oraz specjalne osłonki po bokach, szczelnie przylegające do twarzy i chroniące dostęp do oczu niebezpiecznych chemikaliów czy ostrych odłamków surowców wykorzystywanych w przemyśle. Obok klasycznych okularów ochronnych dostępne są modele zapewniające jednoczesną korekcję wad wzroku. Takie rozwiązanie „dwa w jednym” dedykowane jest wszystkim, którzy oprócz zabezpieczenia oczu potrzebują szkieł umożliwiających prawidłowe widzenie i zapewniających odpowiednią ostrość obrazu.
Alternatywę dla korekcyjnych okularów ochronnych stanowią modele nakładkowe. Są to robocze okulary ochronne nakładane na korekcyjne. Wyróżnia je wielkość, pozwalająca nosić pod nimi tradycyjne okulary wykorzystywane do korekcji wad wzroku
Ochronne okulary korekcyjne – bogaty wybór soczewek
W asortymencie ochronnych okularów z funkcją korekcji wad wzroku dostępne są zarówno modele z soczewkami jednoogniskowymi, korygującymi krótkowzroczność, dalekowzroczność bądź astygmatyzm, jak i dwuogniskowymi lub progresywnymi. Gwarantują one komfort widzenia obiektów położonych daleko i blisko, a w przypadku okularów progresywnych – również przedmiotów znajdujący się na odległościach pośrednich. Z ich asortymentem można zapoznać się wchodząc na internetową stronę https://safetyline.pl/okulary-ochronne-korekcyjne/.
Korekcyjne okulary ochronne różnych klas optycznych
Oferta roboczych okularów z korekcją wad wzroku obejmuje modele zaliczane do trzech klas optycznych. W pierwszej z nich znajdują się okulary z soczewkami przystosowanymi do pracy ciągłej. Do klasy drugiej przyporządkowano okulary zalecane tylko przy niektórych rodzajach prac, natomiast do ostatniej z klas – wykorzystywane sporadycznie w trakcie wykonywania czynności wymagających szczególnej ochrony wzroku.