Podłogi naturalne, laminowane czy winylowe?

Jeszcze nigdy w sklepach oferujących materiały budowlane nie było tyle gatunków, kolorów i faktur podłóg jak dzieje się to dzisiaj. Każdy inwestor pragnący wymienić czy zamontować podłogę w nowym domu znajdzie produkt adekwatny do swojego zmysłu estetycznego, ale i do możliwości finansowych. Wybór podłogi determinuje tylko jej przeznaczenie, potrzeba jakości i trwałości oraz projekt pomieszczenia.

Podłogi naturalne, laminowane czy winylowe?

Deska podłogowa lita to jeden z najbardziej elitarnych produktów. Podłoga wykonana z litego drewna jest ciepła, dźwiękoszczelna i posiada tak dobre właściwości izolacyjne, że bardzo często, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, można obejść się bez ogrzewania w pomieszczeniu. Tego rodzaju podłoga nie przyciąga kurzu, dlatego zalecana jest w domach alergików i astmatyków. Drewno wpływa pozytywnie na zdrowie oraz jakość powietrza, ma też wiele innych zalet:

  • stanowi doskonałą izolacje termiczną
  • jest przyjazne dla środowiska
  • względnie lekkie
  • charakteryzuje się dużą grubością warstwy roboczej

Deski podłogowe warstwowe praktyczne do ogrzewania podłogowego

Deska podłogowa wielowarstwowa dostępna na https://www.podlogiswiata.pl/ to naturalna drewniana podłoga, a gdy posiada odpowiedni wzór wygląda dokładnie jak parkiet. Deski warstwowe składają się z dwóch, a nawet kilku warstw drewna, każda z nich może być z tego samego lub różnych gatunków drewna. Deski podłogowe warstwowe wybierają inwestorzy, którzy pragną posiadać wyraźnie drewnianą podłogę a jednocześnie ogrzewanie podłogowe wodne. Poszczególne warstwy deski wykazują cechy rozprężne, dzięki czemu nie zachodzi niebezpieczeństwo pękania i łódkowania deski.

Deska podłogowa wielowarstwowa jest stosunkowo łatwa w montażu, może być układana bez kleju, dzięki czemu cały proces montażu odbywa się szybciej i sprawniej.

Panele podłogowe laminowane

Panele podłogowe laminowane należą do grupy produktów naturalnych. Ich struktura w pełni naśladuje strukturę drewna w taki sposób, że trudno je odróżnić od naturalnego parkietu. Wewnątrz deski znajduje się wielowarstwowa struktura, odporna na wstrząsy, ścieranie, łatwa w montażu i niepalna. Panele podłogowe nadają się do każdego pomieszczenia w domu i mieszkaniu, są odporne na damskie szpilki, pazury domowych zwierząt, przesuwanie mebli. Ogromna paleta odcieni i wzorów sprawia, że panele pasują do każdej aranżacji przestrzeni. Drewniane, laminowane i winylowe podłogi doskonale prezentują się we współczesnych domach, o najbardziej nawet wyszukanej stylizacji.